Оголошення

опубліковано 26 лют. 2019 р., 22:48 Секретар сільради

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «КИІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАІНИ»

БРОВАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

07400 м. Бровари, вул. Шевченка, 12 тел.факс: 4-20-37,

                                   e.mail: brovarylabcentr@ukr.net

 

Від 25 лютого 2019р.   263

 

 

 

 

 

Сільським (селищним) головам.

Головам територіальних громад

Директору КНП «Броварський РЦПМСД» Броварської БКЛ

Дементєвій І.А.


 

Провівши аналіз неінфекційної захворюваності серед мешканців району за попередні роки, фахівці Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України» відмічають ріст захворювань органів травлення, ендокринної та серцево-судинної систем.

Біля 70% жителів населених пунктів району користуються водою з незахищеного водоносного горизонту (не гарантованої якості) в зв’зку з відсутністю централізованих водогонів в селах чи окремих мікрорайонах населених пунктів, тобто з власних неглибоких свердловин та колодязів. Така вода в значній мірі не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною” за санітарно-хімічними показниками (вмістом заліза загального, жорсткістю, нітратами та іншими хімічними складовими води).

Тривале вживання води з підвищеним вмістом нітратів підвищує ризик розвитку рака шлунку, пригнічує функції щитовидної залози, у вагітних жінок може спричинити викидні та мертвонародження. Вживання води з наднормативним вмістом нітратів небезпечне перш за все для дітей до 3-х років, оскільки з нітратами пов’язане таке захворювання як водно-нітратна метгемогаобінемія. Особливою групою ризику є немовлята, які перебувають на штучному вигодовуванні. Нітрати потрачляючи в організм перетворюють гемоглобін в метгемоглобін крові, який не здатний переносити кисень, що призводить до кисневого голодування клітин (гіпоксії). Довготривала гіпоксія призводить до порушень серцево-судинної системи та порушень фізичного розвитку дитини.

3 метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей звертаємось до Вас з проханням організувати доставку зразків питної води для дослідження в лабораторію Броварського районного відділу лабораторних досліджень з індивідуальних колодязів (свердловин) мешканців сіл району, які мають дітей до 3-х років.

Для дослідження необхідно доставити 0,5л. води у чистому скляному чи пластиковому посуді в робочі дні тижня з 8-00год. до 15-00год. з копією свідоцтва про народження та адресою проживання дитини. Дослідження проводяться на безоплатній основі.

        Для консультації звертатись за тел. (04594) 4-20-37.

 


 


Завідувач відділу                                                                              В.С.Товстоног

ą
, 003.jpg
(296k)
Секретар сільради,
26 лют. 2019 р., 22:48
ą
, 004.jpg
(148k)
Секретар сільради,
26 лют. 2019 р., 22:48
Comments