Новини та оголошення


Розпорядження "Про провення В рУсанівській сільській раді двомісячника благоустрою населених пунктів"

опубліковано Секретар сільради


Оголошення

опубліковано 19 бер. 2019 р., 01:56 Секретар сільради

Що таке «пакунок малюка» та як його отримати?

Консультація Міністра юстиції

 

Шановний Павло, щотижня залюбки читаю Ваші консультації з конкретними порадами і вирішила сама звернутись із запитанням.  Через 2 місяця я готуюсь стати мамою. Про послугу реєстрації народження у пологовому будинку вже знаю. Знайомі розповіли, що додатково можна отримати «пакунок малюка».  Можете більш детально про нього розповісти? 

                                                                                  Світлана Гончарова

 

Що таке «Пакунок малюка»?

«Пакунок малюка» —  це одноразова натуральна допомога у вигляді набору необхідних речей для новонародженої дитини. Загальна вартість набору становить не більш як 5 тис грн. Отримання цієї допомоги не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні.

 

Хто має право отримати  таку допомогу?

Отримати допомогу «пакунок малюка»  мають право як громадяни України,  так  й іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. Безпосередніми отримувачами допомоги є мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.

 

Патронатний вихователь  отримує «пакунок малюка» у випадку, коли батьки чи родичі відмовились від новонародженої дитини в пологовому будинку або якщо у матері новонародженої дитини виникли ускладнення при пологах чи хвороба, що унеможливлює здійснення нею догляду за новонародженою дитиною .

 

Що входить до набору?

До набору входить все, що необхідно для новонародженої дитини: підгузки, вологі серветки, пелюшки, бодіки, шапочки, штани-повзунки, чоловічки, шкарпетки, термометри для води та для тіла, ножиці, ковдра, підковдра, матрац, розвиваючі іграшки, рушник, мило-шампунь, крем і коробка-колиска.

 

Деталізований перелік та кількість дитячих товарів  визначено наказом Міністерства соціальної політики України від 17 липня 2018 року № 1025 «Деякі питання надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини».

 

Коли надається допомога?

Видача допомоги «пакунок малюка» здійснюється безпосередньо у  пологовому будинку під час народження/виписки новонародженої дитини або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня її народження.

 

Патронатному вихователю може бути видано «пакунок малюка», якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження. 

 

Якщо на день виписки з пологового будинку «пакунок малюка» був  відсутнім, отримувачу необхідно подати заяву до  місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення  про забезпечення такою допомогою.

 

Куди звертатися за більш детальною консультацією та роз’ясненнями?

Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

Друзі, кохайтесь! Створюйте щасливі родини та народжуйте здорових, прекрасних дітей!

 

Оголошення

опубліковано 19 бер. 2019 р., 01:38 Секретар сільради


Оголошення мед амбулаторія

опубліковано 18 бер. 2019 р., 02:26 Секретар сільради


Оголошення

опубліковано 18 бер. 2019 р., 02:17 Секретар сільради

 

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

 

ВИТЯГ ІЗ НАКАЗУ

військового комісара

Броварського об’єднаного міського військового комісаріату

 

(з основної діяльності)

 

 

04.03.2019                                       м. Бровари                                            № 8-ОД

 

Про призов громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань України весною 2019 року

                                 

На підставі Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та Указу Президента України від 30 січня 2019 року №22/2019 „Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році, відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації", з 01 квітня 2019 року по 30 червня
2019 року проводиться призов громадян на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань України

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Явці на призовну дільницю Броварського об’єднаного міського військового комісаріату для призову на строкову службу підлягають усі громадяни 1999 року народження, яким на період чергового призову виповниться 20 років, а також громадяни, які народилися у 1992-1999 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову, або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.

2. Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов'язані прибути на призовну дільницю за адресою: Київська обл., м. Бровари, вул. Героїв Небесної Сотні, 1 у встановлений час з документами, що зазначені в особистих повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до Броварського об’єднаного міського військового комісаріату до 11 квітня
2019 року, маючи при собі документи, які посвідчують особу.

3. Усі особи призовного віку, котрі підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території Броварського району, зобов'язані негайно повернутися до місця постійного проживання та з'явитися у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.

 

4. На підставі Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу”, постанови Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року
№ 921 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних” керівники підприємств, установ, організацій та навчальних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності, зобов'язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовну дільницю.

 

5. Громадяни, які ухиляються від призову і не з'являються за повісткою до військового комісаріату несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

 

 

Військовий комісар

Броварського об’єднаного міського

військового комісаріату

полковник                                                                                   В. НОЖЕНКО

 

Згідно:

Начальник відділення
офіцерів запасу і кадрів

майор                                                                                             А. СОКОЛОВ

 

 

Оголошення

опубліковано 15 бер. 2019 р., 02:15 Секретар сільради

Шановні жителі Броварського району!

            Наразі триває виплата житлової субсидії у готівковій формі. Через технічні  проблеми певна частина одержувачів пенсії не ідентифікована  Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії  і, як  наслідок,  виплата цим особам житлової субсидії у готівковій формі  буде здійснюватися  через АТ «Ощадбанк» через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка». Для отримання житлової субсидії у готівковій формі необхідно звернутися до будь - якого відділення ощадбанку  з паспортом та кодом.

         Тим  громадянам, хто за станом здоровя не може  самостійно отримати готівку рекомендуємо оформити  в сільській раді довіреній особі довіреність для отримання цих коштів. В довіреності має бути чітко визначено перелік дій, на які уповноважено довірену особу від імені довірителя, зокрема, отримання житлової субсидії у готівковій формі через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка», відкриття поточного рахунку в АТ «Ощадбанк» та розпорядження ним, отримання банківської платіжної картки, випущеної до такого рахунку.

Оголошення

опубліковано 12 бер. 2019 р., 23:22 Секретар сільради

Щеплення від булінгу: як Україна бореться з підлітковою агресією?

 

Напевно, для переважної більшості українців слово «булінг» викликає такі ж зрозумілі асоціації, як «бінджвотчинг» чи «бодішеймінг». Та попри словесну новизну явище булінгу, на жаль, є вкрай поширеним серед українських підлітків.

Згаданим терміном позначають фізичне або моральне насильство, агресивну поведінку неповнолітніх стосовно ровесників чи дорослих осіб, яка викликає страх і тривогу, а також містить ознаки свідомого жорстокого ставлення. Лаконічним україномовним аналогом «булінгу» є цькування.

На практиці мова йде про широкий діапазон прояву агресії – від рукоприкладства до постійних словесних образ, принижень чи непристойностей у соцмережах.

Булінг – проблема світового масштабу. За даними ЮНІСЕФ, наприклад, у 2017 році від цькування однолітків потерпали понад 150 мільйонів дітей від 13 до 15 років, в Україні – близько третини (24%) осіб того ж віку.

Та незважаючи на вкрай тривожну статистику, донедавна ця проблема відверто замовчувалась у суспільстві, що лише потурало підліткову агресію. Країна шоковано переглядала відео жорстоких побоїв і знущань школярів над своїми ровесниками, втім далі морального осуду чи з’ясування стосунків між батьками дітей справа не заходила. Що, зрештою, не дивно, оскільки якихось конкретних, орієнтованих саме на вказану проблему, правових інструментів просто не існувало.

Тому Мін’юст спільно з народними депутатами та профільними громадськими організаціями минулого року ініціював розробку та прийняття закону, спрямованого на протидію та запобігання цькуванню серед неповнолітніх. Документ вперше на законодавчому рівні визначає поняття булінгу,  вводить адміністративну відповідальність за нього та встановлює послідовність дій для керівників навчального закладу і батьків, чиї діти вдаються до цькування або потерпають від нього.

Тож, що робити, якщо дитина постраждала від булінгу? Існує кілька можливостей, кожну з яких можна використати залежно від особливостей конкретної ситуації. Передусім, варто звернутися до директора, завуча або ж класного керівника у школі. Закон зобов’язує останніх скликати спеціальну комісію з педагогічного колективу для розгляду ситуації. Якщо в діях учнів комісія виявить ознаки булінгу, керівництво навчального закладу може звернутися до Національної поліції, яка відкриває справу про адміністративне правопорушення. Крім того, із заявою до Нацполіції можуть звернутися батьки постраждалої дитини. Після розслідування правоохоронці передають матеріали справи до суду, який виносить рішення про покарання особи, яка вчинила булінг. Альтернативною можливістю є звернення до громадських організацій, наприклад до ГО «Ла Страда – Україна», одним з головних напрямів діяльності якої є захист прав дітей.

Відповідно до закону, за вчинення булінгу вперше на порушника накладається штраф у розмірі від 340 до 850 гривень. Якщо протягом року після судового вироку підліток вдається до цькування повторно, на нього чекатиме адміністративне стягнення вже від 1700 до 3400 гривень. При  цьому за дії малолітніх або неповнолітніх осіб від 14 до 16 років штраф стягується з їхніх батьків. Покарання також передбачено для педагогів, котрі замовчують випадки булінгу – від 850 до 1700 гривень.

Важливо, що ці норми не залишилися тільки словами на папері. Закон діє лише кілька місяців, а в Україні вже є перші судові рішення по булінгу. Піонером у покаранні за цькування стала Київська область, де у Бориспільському районі батьки школярки мають сплатити понад тисячу гривень штрафу за дії своєї доньки щодо її однокласниці. А вже на початку березня суд на Хмельниччині покарав батьків підлітка, котрий тривалий час ображав і вдавався до погроз на адресу шкільної вчительки. Як видно з останнього випадку, булінг є агресією не лише щодо неповнолітніх, а в тому числі стосовно дорослих учасників навчального процесу, які потерпають від підлітків.

Таким чином, в Україні формується судова практика притягнення до відповідальності за булінг, а це означає завершений характер правової протидії цьому явищу. Адміністративний механізм спрацював, але чи достатньо цього для ефективної боротьби зі цькуванням в українських школах?

Очевидно, що ні. Булінг – складна соціально-психологічна, почасти вікова і комплексна виховна проблема. Тому, крім суто адміністративних інструментів, нове законодавство включає низку правопросвітницьких, інформаційних та профілактичних заходів, спрямованих на формування оперативної реакції відповідальних осіб у ситуації булінгу. Дуже важливо, що в країні набувають поширення учнівські ініціативи шкільної медіації, в межах яких підлітки самі виступають модераторами у випадках непорозумінь та конфліктів між однолітками.

Зі свого боку, Мін’юст вже тривалий час реалізує масштабну інформаційну кампанію з адвокації антибулінгового законодавства, проводячи по всій країні правові уроки та акції зі школярами, спільні заходи з педагогічними працівниками  і співробітниками правоохоронних органів. І головний результат цих зусиль – не так судові вироки, як суспільний резонанс довкола випадків булінгу, той розголос, якого набувають подібні прецеденти, й та увага, яку діти, батьки і вчителі в усіх регіонах приділяють таким ситуаціям. Проблема більше не замовчується. Вона виведена на порядок денний і потребує дедалі активнішої комунікації всіх сторін задля свого вирішення. Адже навряд чи хтось із притомних батьків хоче, щоб його дитина згадувала шкільні роки з острахом і відразою, які часто ламають людям все життя.

 

Оголошення

опубліковано 11 бер. 2019 р., 23:51 Секретар сільради

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Розпорядження голови

райдержадміністрації

від 05.02.2019 № 41

 

ГРАФІК

проведення особистого прийому громадян керівництвом

Броварської районної державної адміністрації

(м. Бровари, вул. Гагаріна, 15)

 

№ п/п

 

 

Дні тижня

Прізвище, ім’я, по батькові керівника,

який веде прийом

 

 

Посада керівника

Години і місце прийому

 

1.

 

Щосереди

 

 

Клименко

Микола Федорович

 

 

голова адміністрації

 

1000 – 1200

каб. 223

2-й поверх

 

2.

 

Перша, третя п’ятниця

 

 

Плакся

Юрій Сергійович

 

 

перший заступник голови адміністрації

 

 

1000 – 1200

каб. 225

2-й поверх

3.

 

Перший, третій вівторок

 

 

Юрченко

Ольга Борисівна

 

 

заступник голови адміністрації

 

1000 – 1200

каб. 228

2-й поверх

4.

 

Перший, третій четверг

 

 

Мордач

Оксана Григорівна

 

 

виконуючий обов’язки керівника апарату адміністрації

 

 

1000 – 1200

каб. 227

2-й поверх

 

Субота

За окремим графіком

 

900 – 1200

2-й поверх

 

 

Жінки, яким присвоєно звання  “Мати – героїня”, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, Герої Соціалістичної праці, Герої Радянського Союзу, Герої України приймаються ПОЗАЧЕРГОВО.

Особистий прийом громадян головою Броварської райдержадміністрації проводиться за попереднім записом у відділі з питань контролю, документального забезпечення та звернень громадян апарату адміністрації або за тел. 04594 5 21 80.

 

Виконуючий обов’язки

керівника апарату адміністрації                                      О. МОРДАЧ

1-10 of 103